26 Aralık 2015 Cumartesi

Once Upon A Time

Artık bu sezon bir hikaye çıkmaz ya da başa sarar kendini tekrarlar vs vs gibi düşüncelere hakim olup ama her sezon da beni şaşırtmayı ve kendini izlettirmeyi başaran bir dizi. 

Hikayede ki karakterleri sayıyorum ve tamam artık bitti diyorum ama  bir daha ki sezona ne çıkar acaba ne yapacaklar diye düşünmeden kendimi alamıyorum.. Nerdeyse bütün hikaye karakterlerini gördük bu dizide, 5, sezon da King Arthur ve meşhur merakla beklediğimiz büyücü Merlin hikayeye dahil oldu. 

Takip edenler bilir 4, sezon sonun da, Emma karanlık olan olmuştu ve 5, sezon bununla başladı. Bütün kasaba emma'yı bu lanetten kurtarmak için büyülü ormana tekrar döndü aslında Camelota büyücüyü bulmaya gittiler. Ve hikayemize Arthur ve Merlin dahil oldu. Bunun yanı sıra turuncu kıvırcık saçlı kızı hatırlayan var mı içiniz de ? Brave - Cesur da bu sezon dizi de yerini aldı. 

Dizi şu anda sezon arasın da ve en son Merlin'in ölmesi ki Merlin karakteri biraz zayıf işlediler, Sezonlar boyunca büyücü büyücü denildi ama birkaç bölüm de büyücüyü öldürdüler. Birde Rumple yine yaptı yapacağını adam karanlığı seviyor, tam düzeldi oda artık iyilerden derken bütün karanlık gücü kendinde toplaması da neydi öyle ? Bi insan ol artık. Herkesi kaybettin bu uğurda.

Sezon arası diyordum, kasaba halkı Kanca'yı diğer taraftan kurtarmak için yola çıktı. Bakalım Emma'nın sevgisi ,Kanca'yı yer altından çıkarmasına yetecek mi. Öyle sanıyorum ki yer altı deyince akıllara gelen tek isim Hades. Yunan mitolojisine de el atarlarsa artık dizi epey bi sürer. Belki Pegasusu bile görebiliriz.
 

3 yorum:

 1. ben de izleyecek dizi arıyordum.
  iyi denk geldi bu post.
  gerisini tahmin edemediğim senaryoları çok severim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu dizi 5. sezonun da, izlemen gereken oldukça çok bölüm var :)

   Sil
  2. daha güzel o zaman.
   böylece beklemeden, bölümleri arka arkaya izleyebilirim :)

   Sil