18 Aralık 2015 Cuma

Neşet ERTAŞ diye yazılır NEŞE DERT AŞK diye okunur

Devlet tiyatrolarında yine harika üstü bir oyun sahneleniyor. Biletler satışa dahi dolu çıkıyor ve  boş olan yerlerse birkaç dakika içinde tükeniyor. Sıkı takiplerim sonucu 2 tane bilet alma şansına sahip oldum. Zaten harika bir oyun izleyeceğimi bilerek gitmiştim ve beklentilerimin üstünde bir oyun izleme şansına sahip oldum.

Neşet Ertaş'ın hayatını birbirinden güzel türküleri içerisinden seçmeler yaparak hem anlattılar, hem canlandırdılar hem de bize harika bir müzik ziyafeti sundular.

Özellikle Mert Kılıç isimli bağlama ustası, yanına gidip abi sen gerçek misin diye sorası geliyor insanın. Bu nasıl çalmak, nasıl söylemek, ayrıca bu karizma neyin nesi.. 
Kimsin ki sen ?? Bilen duyan var mı bu arkadaşı. 

Öyle harikaydı ki annem playback yaptıklarını düşünmüş ne zaman ki "Yalan Dünya" ezgisine bizleri de dahil edip nakaratını bizlere söylettiler o noktada playback değil canlı müzik olduğuna inanmış. 

Ve oyun sonrası dakikalarca süren alkış tufanı, ne oyuncular sahneden çekilebildi ne seyirci onları bıraktı. Emeklerinin karşılğını manevi anlam da yoğun ilgi ve alkışlarla sonuna kadar alıyorlar.
 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder