15 Aralık 2015 Salı

IMAX SİNEMASI

Size biraz hatta bilmeyenler için IMAX sinemasın'dan bahsetmek istiyorum.Benim kuzenimle sinema rituellerimiz vardır. Öyle ki  İMAX sinemasını keşfedince 3 boyutlu normal sinemalara gidemez olduk.  

Biz film ayırt etmeden IMAX de ne varsa onu izleriz. En saçma filmleri bile sinema şaheserine dönüştürebiliyor, Jurassic Park gibi. 

Bilmeyenler için belirtmiş olayım, Imax sinema perdesi olayını ortadan kaldırıyor, size yalın gerçeklik sunuyor. Terminatör izlemeye gittiğimiz de ön sıramız da oturan kişi filmde ki yangından sonra etrafa yayılan külleri yakalamaya çalışıyordu. 

Bizim takip ettiğimiz kadarıyla görselliği ön planda olan filmler gösterime giriyor. Hoıbbit - Thor - Terminatör - Jurassic Park gibi.. Sinema da film izlemek evet keyiflidir ama imax de film izlemek çok daha fazlasıdır. 

Terminatör filmini izlemeye gitmişiz, film sonun da sinemadan çıkmamız epey geç saati buldu gece 12'yi geçiyordu sanırım, hala filmin etkisindeyiz tabi. Taksiye bindik, şoför bey Zeki Müren açınca biz kendi gerçekliğimize döndüğümüzü fark ettik. Kabullenemedik sağdan soldan taksinin üstüne Arnold atlasın AstalaVista desin diye bekledik. 

Fiyat olarak normal sinemalara göre oldukça pahalı, ama inanın bir kez imaxe gidince geri kalan herşey  sahte geliyor.

Sıradaki filmimiz ise herkes gibi bizde yıldız savaşlarını bekliyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder