5 Aralık 2015 Cumartesi

Genç Görünmenin Sırları

Yaşından daha genç görünmeyi kim sevmez ki !! Benim yaşımı duyanlar ve görünüşüme bakanlar ovv hadi canım yok artık gibi söylemler de bulundukları zaman acayip hoşuma gidiyor, öyle ki artık göstermiyorum biliyorum diye başlayan cümleleri kendim kurmaya başladım. Bu durumda sırları var tabi ki demeyi isterdim ama bana göre %80 genetik yatkınlık. DNA'larımız gerek cilt gerek vücut anatomisi ve gerekse saç yapımızda baskın taraf olduğunu düşünüyorum. Bunun yanı sıra estetik ameliyatlarla da bu görünüşü yakalayabilmek elbette mümkün ama gerçekçi olalım kaç kişimiz daha genç görüneyim diye bu yola başvurur ki. 
Ülkem kadınlarının daha genç görünmekden çok akşama ne yemek yapsam, çocuklar okuldan saat kaçta gelir, eşim gelmeden eve döneyim gibi dertleri daha ağır basmakda. Ve böylece biriken lömbür lömbür yağlar, zayıfları gördükçe sinir olmalar, içten içe fesatlanmalar, sen bi çocuk doğur o zaman görürüm ben seni gibi s öylemler...
 bende şu ay şu gün diyete başlicam diye kendini kandırmalar.  Sonra aman napalım akşama kadar çocukların peşinde gez, dışarı işlerini hallet benim spor yapacak vaktim mi var, bu koşturma sırasın da karnımı zor doyuruyorum nerden geliyor bu kilolar, zaten bu kilonun çoğu bende hamilelik döneminden kalma. (Teyzem doğum yapalı 10 yıl olmuş hala doğum kilosu diye kendini kandırmalar.) Sonra yağları gitsin diye çeşit çeşit otlar içmeler, tv de ebru şallı izlerken çekirdek çitlemeler. Olmadı benim kocam balık etli seviyor demeler.

ve ben ne anlatacaktım ne anlattım, aslında çok farklı bir mevzu yazacaktım kışın cilt bakımı için ne yapmak gerekir diye ama bir bakmışım düşüncelerimi buraya dökmüşüm.

2 yorum:

  1. Merhaba ,
    genç gözükmenin genetik olduğunu düşünenlerdenim bende :)
    sevgiler

    YanıtlaSil