9 Aralık 2015 Çarşamba

El Bakımına Dair Bir kaç Tüyo

Geçen sene kış mevsimin de hatırlıyorum da ellerim öyle kötü olmuştu ki, artık çatlayıp kanamaya başlıyordu. öyle ki kulandığım kremler dahi fayda etmedi. Vazelin özellikle hikaye arkadaşlar zaten ellerimi çatlatıp kanatan vazelin oldu. Neyse o sıra farmona markasına ait bir kremle tanıştım ve ellerim oh mis yumuşacık haline geri döndü. Bunu bir kenara bırakırsak. 

Kış mevsimi hava soğuk, ayaz, etrafta nem adına hiçbişi yok, üstelik ellerimiz en çabuk kirlenen bölge olduğu için sürekli kimsayal madde içeren ürünlerle yıkamak durumundayız. E zaten hava şartları kötü bir de kimyasallar of of ellerimiz ne yapsın.

Geçen yolda bir arkadaşımla rastlaştım, akşamın ayazı çıkmış, ankara soğuyu beterdir ki daha asıl ayazları görmedik, neyse velhasıl arkadaşın elleri öyle kötü çatlamış ki erkek olsam elini tutmak istemezdim o derece kötü görünüyordu. Çantamdan çıkarıp krem vermek istedim ama fayda etmez diye vazgeçtim. O derece !!

Ellerimizi birbirine oğuşturduğumuz da hatır hutur ses çıkıyorsa ellerinizin işi bitmiştir. Acil bakıma ihtiyacı var. Yine bir arkadaşım vakti zamanın da bana şöyle bir öneride bulunmuştu, yapmıştım da ve ellerim öyle güzel olmuştu ki anlatamam. 

Reçete şu şekilde, evde ne tür krem varsa elinize sürün, el kremi olarak yani. Yine ellerinize zeytinyağı ve limonu karıştırarak bir güzel yedirin. arkasından ellerinizi sıcak havluya sarın. Havlu kremi - yağı emer diye düşünebilirsiniz çok nomal öyle de oluyor zaten ama sonuç muhteşem. 

Pammuk pammuk elleriniz olacak benden söylemesi, güzel el güzel ve temiz tırnak önemlidir. Bakanlar sizi kıskansın ne güssel elleri var diye. 

Sizin de bildiğiniz reçeteleriniz varsa eğer lütfen bizimle paylaşın.

2 yorum:

  1. ben bunu eve gider gitmek denerim. ankaranın soğuğu ellerimi de mahvediyor, dudaklarımı da :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. öyle güzel anlatmışım ki eve gidince bende yapcam :))

      Sil