11 Mayıs 2015 Pazartesi

Menüsküs Ağrısı

Akraba günlerini bilirsiniz, ev hanımları aile bütçesine yardımdan çok kendi almak isteyip alamadıkları ihtiyaçlarını bu gün'de toplanan paralarla giderirler, yanın da bol sohbet, ikramlıklar da cabasıdır. tabi olmazsa olmaz hastalık mevzuları.
Tevafuk bu dur ki böyle bir ortam da bulundum ve o sıralarda da diz kapağı ağrısından şikayetçiydim. Bunu dile getirince bu konuda yüksek ihtisas yapmış akrabalarım beni muayene ettikten sonra kendi araların da tartışarak bende menüsküs olduğuna karar verdiler. Ve bende buna kendimi bayağı inandırdım çünkü içlerin de benimle aynı rahatsızlığı olan kişiler de vardı. Ağrılarımız çok benziyormuş.

Menüsküs nedir ? ne değildir ? kimler de oluşur gibi yazıları okudum, okuduklarıma göre bende menüsküs olamazdı ama teyzelerimle de aynı ağrıları çekiyordum ve onlar menüsküsdü. Ortada bir paradox vardı ve doktora gittim. Tabi teşhis önceden koyuldu 'Menüsküs' , hatta fizik tedavi uygun görüldü, nerde nasıl alacağım bile tartışıldı. anladığınız üzere kendimi bayağı bi hazırladım. 

Doktora gittim ve şikayetlerimi söyledim.Zorlamışsın deyip üç beş tane ilaç verdi. 
Nasıl ? ............. dedim.
Menüsküs değil miyim ? doktor bey diye sordum.
Hayır dedi.
Eminmisiniz bile dedim.
Hayır bağlarını zorlamışsın dedi.

Meğer komşunun kırmızı hapı bana iyi gelmiyormuş.
 

9 yorum:

 1. :D Bazen merak ediyorum bu muhabbetlerin olduğu başka bir ülke daha var mıdır? İtiraf etmeliyim ki ben de yapıyorum böyle şeyler ama ben direkt teşhis koymuyorum da seninki de şuna benziyor olabilir sende de falan gibi ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ama bizleri bu hale getiren doktorlarımız da sağolsun,

   Sil
 2. Komşunun haplarından hiç bir rengi kabul etmemek lazım:)))
  geçmiş olsun .

  YanıtlaSil
 3. Geçmiş olsun ,beni gülümsettin:)

  YanıtlaSil
 4. Geçmiş olsun.. acil şifalar..

  YanıtlaSil
 5. Merhaba sizi takip ettim ama bolggerda yeniyim yardimci olmak için sizde takip ederseniz sevinirim ��http://lavvienrose.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 6. çok geçmiş olsun.umarım geçmiştir de :9 blogda çok yeniyim. ben de sizi beklerim http://esyspage.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil