3 Aralık 2011 Cumartesi

İŞ ARKADAŞLIĞI

Bir söz varya hani ağzıyla kuş tutsa yaranamaz diye, işte benimde böyle bir yapım var. sevmediğim, kanımın ısınmadığı, negatif enerji aldığım bir insan bana ağzıyla kuş tutsada yaranamaz. hele ki birde nem kaptıysam tamam artık ömrü billah yaranamaz bana. neden anlatıyorum bunları, şöyleki iş yerimde yaklaşık 5-6 senedir tandığım bir çalışan bayan var. oldum olası birbirimizi sevmeyiz, bir araya gelince resmen negatif elektrikler birbiriyle çarşıpır ve iş dışında hiç konuşmayızda. ama işin tuhaf yanı serviste her sabah ve her akşam 3-4 senedir yan yana otururuz ve hiç konuşmayız. günaydını bile birbirimizin duyamayacağı kadar kısık  sesle söyleriz o derece yani. Hep savunduğum bir düşünce vardır, kimse birbirini sevmek zorunda değil ama bu o kişinin arkasından kötü konuşmayıda asla gerektirmez. ilişkiyi belli bir seviyede tutarak saygı içerisinde sürdürebilmektir önemli olan. işte bizde bunu yapıyoruz, ya da yapıyorduk. ama ne olduysa oldu bu iş çalışanı benimle sohbet etmeye başladı, metroda benimle gelmeye ve bayağı bayağı sohbet etmeye başladı. dengesiz bir yapımda var benim, mesala servisten inince bu arkadaş benimle konuşmasın diye çantamdan bişiler arıyor gibi yapıyorum yada oyalanıyorum ki beni beklemesin yürüsün gitsin önden diye ama bu bile işe yaramıyor artık çantamı karıştırırken bekliyor benim yürümemi.şoklardayım.Bu bizim için kesinlikle normal birşey değil, bakılınca güzel gibi duruyor aradaki buzlar erimiş gibi ama bizim bir düşmanlığımız yok zaten sadece kanımız uyuşmuyor ben A isem o 0, uyuşmamız mümkün değil, neden benimle sohbet edip vakit geçirmek istiyorsun, şakamısın sen, bırak eski ilişkimiz devam etsin, evet biliyorum sohbetim hoş, espiriliyim, belli bir düzeye kadar eğlenceli bile sayılabilirim, belkide bulunmaz hint kumaşıyım (sadece kanımın uyuştuğu kişilerle) ama bizim arkadaş olmamız gerekmiyor.

16 yorum:

 1. Allah allah, enteresansın gerçekten :)) çok uzun süredir aynı iş yerinde çalışıyormuşsunuz, belki o sana karşı negatif değildir, samimiyet kurmaya çalışıyor belliki ön yargılı olma derim, belkide iyi bir dostluk oluşur :)

  YanıtlaSil
 2. Hayatım belli ki o da senin gibi zor ısınanlardan:)yıllarca bakmış bakmış bu kızdan zarar gelmez dost olunur demiş zeytin dalını uzatmış:)sende ön yargılı olma büyük dostluklar nefretle başlarmış ya belki senin göremediğin güzel tarafları var hatunun:)Ço katısın çokk insanlara fırsat ver her zaman ne kaybedersin:)Mutlu pazarlar..

  YanıtlaSil
 3. Kime kim dost kapı aça,
  Düşmanı elinden kaça
  Yunus ağzı güher saça,
  Değme arif değemeye.
  demiş Yunus ya hani; zahir dost kapısı açılmış.

  YanıtlaSil
 4. Yani insanlar değişik tabi canım ama durup dururken sana neden hiç birşey olmamış dost gibi davransın hayret bişi bence de. Ben de sevmedim mi sevmem o kadar... Belki de iyi anlaşmamızın nedeni de aynı yapıya sahip olmamızdır canım. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. filiz, zeynep, ecehan ya kendimi zorlasamda onunla paylaşacak birşey bulamıyorum ne yapayım

  sibel aynen katılıyorum hatta birde kocaman öpüyorum :D

  YanıtlaSil
 6. İstediğin kadar zorla uyuşmuyor:)

  YanıtlaSil
 7. bir de vicdan azabı çekersin,bana ne oluyor böyle diye. bu yüzden daha da kaçasın gelir,kısır döngü yani

  YanıtlaSil
 8. Belki de gerçekten dost olmak istiyordur bilemem ama şu var ki bir konuda benzeriz ben de eğer kanım ısınmadıysa çok zor bir daha kaynaşamam ..

  YanıtlaSil
 9. uğurböceği dime canım zorlamaylarda olmuyor artık mahrum kalacak benden ne yapayım :P

  neval abla hiç sorma ama vicdan yapmayacağım inşallah yani :D

  ikiz annesi uyuşmayınca olmuyor işte istediğin kadar zorla kendini sevemeyince olmuyor ne yapayım :8

  YanıtlaSil
 10. Ah! bende çok iyi bilirim bu duyguyu, iş hayatında en çok zorlandığım şey benim de, sevmediğim halde iş için bile olsa mecburen iletişim içinde olmak. Ve itiraf ediyim 1 yıl boyunca yanımda oturan kişiyle ben de merhabalaşmamıştım bile o kadar yani. hehehe. Yalnız olmadığıma sevindim. (:
  İş hayatında dost olmaz bence, zaten çok zor güvenirim insanlara, tecrübelerim ne kadar uzak o kadar iyi diyor. (:
  Zor bi durum istemeden konuşmak zorunda kalmak, Allah kolaylık versin ((((:

  YanıtlaSil
 11. bende yapamıyorum hani diyolarki önyargılı olma ama bir insanı sevemiyosam ilk başta sevemiyorum işte. hatta yanında çok huzursuz oluyorum falan..

  olmak zorunda degilsinki, kendini zorlama

  YanıtlaSil
 12. ya aslı evet birde o huzursuzluk var, o anlarda cidden huzursuz ruhum oluyorum :)))))))

  YanıtlaSil
 13. Huysuz :)) neyse ki benim kan grubum A :)) ama yav benim A eşimin 0 bak şimdi kızımında 0 :)) gülüm kendini zorla demek isterdim ama olmaz biliyorum dik kafa olunca insan :P sen herkesden ehrşeyden değerlisin gerisni boşver huzur çok önemli ama durumuda anlat istersen ;) aslında bir insanı kazanmak süperdir de sen keşfedememişsin benim ay ben bununla anlaşamıyorum dediğim kimse yok :) olmuyorsa konuları değiştiriyorum mutlaka biriyle bir konuda anlaşırsın :)

  YanıtlaSil
 14. ülkü bende huysuzum valla :( ne yapayım yapım bu dik kafalılık yapımda var bakalım artık durumlar ne olacak uzak duruyorum mümkün olduğunca, saç rengini değişmiş mesala bu arkadaş bugün, hiçbişi demedim yanından geçerken başımı eğiyorum, pismiyim neyim ben :D:D

  YanıtlaSil
 15. Pis seni :)) aa ama bugün olmaz bak git selam ver(aşure desem) saçının rengide kötü olmuş eskisi daha güzeldi de ya da tersini de :)))

  YanıtlaSil