12 Kasım 2011 Cumartesi

PATRONA SESLENİŞ

Arefe günü tatil veriyorsunuz sevinç çığlıkları atıyoruz heyo heyo şeklinde, tam bayram dönüşü tatilin hevesi hala gursağımızda kalmışken cumartesi yarım gün yerine tam gün, arefe günü yaptığmız tatil yerine de çalışcaz arkadaşlar diyorsunuz, bütün planlarımı dahası psikolojimi alt üst ediyorsun haşmet. Bir kere cumartesi günleri çalışmaya oldum olası psikolojim izin vermez. Cumartesi günleri benim işe gelip iş yerinde dizi, film, oyun vs öğle saatine kadar vakit doldurma günümdür, Acaba beni düşünüp bu kız saat 4 e kadar rahat rahat dizisin filmini izlesin diyemi yapıyorsun bunu. Madem arefe günü yaptın bir babalık ki o hakkı zaten devlet vermişş, sonuna kadar kayır bari bu fazladan çalışmayı nerden çıkarıyorsunuz. her arefe aynı tantana. :((
Oldum olası söylerim ben devlet memuru olmak için doğmuşum, kanımda ruhumda bu uyuşukluk bu tatil hevesi bu boşvermişlik var,rapor alıp işe gelmemek, yıllık izinlerini düzenli kullanmak, maaşlarını zamanında almak, budur çalışmak, devlet artık bunun farkına varmalı ve beni bünyesine almalıııııı.....

11 yorum:

 1. Süper bir yazı :)) grip, boğazım ağrıyo gülemiyorumda:)))) yorumsuzum...

  YanıtlaSil
 2. kolay gelsin..eşimde şimdi aynı durumda :) söylene söylene gitti :)

  YanıtlaSil
 3. BENDEE BENDE:))
  AYNI İSYANLARI OYNUYORUZ YEKTACIM:))
  ÖZEL SEKTÖR MÜÜ???
  AMANNN...
  AMAN...

  YanıtlaSil
 4. :)) inan bana gülerek okudum :)) hele şey demişsinya...Acaba beni düşünüp bu kız saat 4 e kadar rahat rahat dizisin filmini izlesin diyemi yapıyorsun bunu...Burda koptum işte :))

  YanıtlaSil
 5. Fena durum yine de şanslı say kendini bence canım eşim bayramın 2. gününden beri çalışıyor Arefe de tam gün çalıştı bu taraftan bakınca sen şanslı görünüyorsun :))
  Allah kolaylık versin herkese 15 yıl özel sektörün kahrını çeken biri olarak çok iyi bu durumları :(

  YanıtlaSil
 6. Merhabalar,

  İşçi ile patron arasına girilmez! Milletçe elele verip çok çalışmalıyız diye düşünüyorum.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 7. gülin söylenmeyecek gibi değilki

  kekik aynen ya özel sektör :(

  aslı napim ya dalgaya almasam hiçten çekilmez :)

  ikizannesi allah yardımcımız olsun çok şükür yine de

  recep bey ben hiç öyle düşünmüyorum çalıştığının karşığılını alamıyorsun çünkü

  YanıtlaSil
 8. ama bize hic tatil yokyu ki : (

  YanıtlaSil
 9. Devlet farkına varmış olmalı ki, kadroluları sözleşmeliye çeviriyor. Ümitlerini yıkmak istemem ama ...;-)

  YanıtlaSil
 10. Yazınız süper olmuş.Sizinle aynı dertten muzdarıbım ve bu zamana kadar bu konuda benı anlayan olmamıstı.Görüyorum ki düşüncelerimde yalnız değilmişim.Çok beğendim yazınızı hislerimi kaleme almıssınız:)))(Burada ben kamu yönetimi mezunuyum ve 3 yıldır atama bekliyorum.Şuan özel bir firmada çalışıyorum:(...)

  YanıtlaSil