14 Kasım 2011 Pazartesi

KADIN HÜKÜMETİ

KADIN HÜKÜMETİ :)

Her seçim öncesi konuşulur.Hangi parti kaç bayan milletvekili çıkaracak diye.. Aslında kadınlar hükümet işlerine o kadar talimliler ki kendi sosyal hayatları içerisinde. Sanki genlerinde var bu hatta 23 çift kromozomunda 23 bakanlıkla gelmiş dünyaya kadın..
Ev içinde bir düşünün: Erkek eş maaşını alır eve getirir, faturalar,kira,elektrik su ,doğalgaz derken paranın yarıdan çoğu gitmiştir bile..ayın sonunu, elinde kalanla borçsuz olarak kapatmak kadının işidir.. Alın size maliye bakanı..
Gece ateşlenen çocuğa ilk yardım yine anneden gelir,başı ağrıyan babaya ilaç,düşen çocuğa pansuman..işte sağlık bakanı kadınımız..
Evde kavga eden çocukları ayırmak,onların diğer sorunlarıyla ilgilenmek,baba ve çocuklar arasında iletişimi sağlamak..İç işleri bakanı olmakta kadının ev hükümetinin koltuklarından biri..
Akrabalarla arada bağların kopmaması için rutin ziyaretler ayarlamak,evlenene,bebeği olana,cenazeye hastaya gidecek hediyeyi planlayıp hazırlayan Dış işleri bakanımızda aynı kadın :)
Eğitimden sorumlu,Sosyal işlerle ilgilenen,saksıda nane maydanoz yetiştirip tarım ve köy işlerine de el atan yine aynı kadın işte.
Arada bir ev hakkında kanun hükmünde kararnameler hazırlayıp babaya (ev cumhuriyeti başkanı) sunan,2 kez veto edildikten sonra sözünü kabul ettiren..tahmin ettiniz..Hala aynı kadını anlatıyorum.
Daha çok şey geliyor aklıma yazmak için ama erkek tepkilerinden korkuyorum açıkçası ..Ama görünen köy klavuz istemiyor işte. Kadın Hükümetin ta kendisi bana göre. Daha fazla koltuğu hak etmedikmi mecliste acaba :)(naçizane)
M.Utlu 

Bu yazıyı çok sevdiğim ablam cahilin günlüğü  yazmıştı, kendisinden izin alarak bende yayınladım, yazılanlar ne kadar doğru değilmi ama ???

12 yorum:

 1. kadın vekillere kıyafet ayarlamasında bile hesap peşinde koşan kişiler oldukça mecliste,sayının artması zor

  YanıtlaSil
 2. gerçektende çok güzel bir şekilde anlatmış tebrik ederim kendisini..

  YanıtlaSil
 3. Pek doğru teşhisler ..anlayabilene tabi:))

  YanıtlaSil
 4. yazımı yayınladıgın için teşekkürler Dürr-i Yekta..

  YanıtlaSil
 5. en çok bilineni unutulmuş, iletişimden sorumlu devlet bakanı. gerçi erkekler farklı şekilde adlandırıyor ama neyse :P

  YanıtlaSil
 6. Evet doğru ama erkeğin konumu bana göre olsa olsa muhalefet olur, hem de herşeye:))

  YanıtlaSil
 7. hani bir reklam vardı ya...annem bizim evin aşçısı, terzisi, muhasebecisi, doktoru, hizmetçisi...kısaca heeeerşeyi diyen iki minik
  o reklamı hatırlattı bu yazı
  ve ben hem o reklamdaki, hem de bu kabine üyelerindeki kadınların hepsini tanıyorum
  çok yakından :))

  YanıtlaSil
 8. kesinlikle doğru hatta eksik bile...

  YanıtlaSil
 9. Merhabalar,

  Evet, kadınlarımızın ev yükü çok ağır. Ailede üstlendiği görev ve sorumlulukları, erkeğin üstlendiği görev ve sorumluluklarını 10'a katlar.

  Kadınlarımız yaratılış ahdine vefa gösteren canlı varlıklardan biridir.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 10. Onun içindirki, birde meclise girip daha fazla yorulmasın diyolar işte :)

  YanıtlaSil
 11. :)) çok doğru, ama bir tek durum geldi gözümün önüne bu kadar kadın mecliste saç saça baş başa girerlermi acaba:D

  YanıtlaSil
 12. Sonuna kadar katılıyorum bunca iyi meziyeti elimizde taşırken mecliste daha fazla söz sahibi olmalı kadın:)

  YanıtlaSil