13 Kasım 2011 Pazar

BİZİM BİNANIN HALLERİ

annem gecenin bu saatinde oturdu dikiş makinasında dikiş dikiyor,  bu binada kimse yaşamıyormu ya niye kimse şikayete gelmiyor, benim şikayetim sökmüyor anneme ama allah bir komşu gönderse bizim kapıya,
hanım hanım gecenin bu saatinde ayıp değilmi ?? dese..

komşuluk öldümü gelin biriniz şikayete de bende kurtulayım şu makina sesinden.

madem konuyu açtım bizim binaya değinmeden edemeyeceğim, kim kime dum duma sözü bizim bina için geçerli (bknz: annem bu saatte dikiş dikiyor hemide makinada ) topu topu 12 tane sanırım daire var.  bunlardan kimisi yazlıkçı kimisi kışlıkcı. ben senelerdir bu binada oturuyorum sadece alt komşuyu tanırım, insan ilişkilerindeki zayıflığımıda görmüş oldunuz, gerekli haberleride o komşu veriyor sağolsun.üniversitelere ve merkeze yakın biryerde oturduğumuzdan dolayı bizim binada da sanıyorum 2 dairede gençler var. Binaca daha kötülerini gördüğümüz için  giren çıkan bazen belli olmasa da genel olarak zararları yok kimseye o yüzden dokunmuyor bu gençler. öyleki yeni taşındığımız sene de binada pkk yanlısı gençler örgüt evi kurmuşlar, sivil polisler binayı basmış, hatta binanın çevresini koruma altına almışlar bizde herşeyden habersiz annemle evde çekirdek çitliyoruz :)))  hatta bu olay iki kez oldu. dışardan binanın rengini yeşil gören burda mübarek insanlar oturuyor kimse bize dokunmaz diyerek örgüt evine uygun olarak görüyorlar sanırım.  
uyku saatim gelmiş benim, yazıyı alel acele yazdım aralara fazla süsleme yapamadım ama idare edin :)

13 yorum:

 1. bizimde öyle ya.selam sabah bile yok.asansörde gözümüzü nereye kaçıracağımızı şaşırıyoruz.

  YanıtlaSil
 2. Ahhaaa kuzum dün gece 12,30 da dikiş diktim ben :))ayrıyeten kimsede gelemez kapıma bu ne gürültü diye:))yerse yani;))
  Hayırlı geceler..

  YanıtlaSil
 3. nabrut biz insan görsek binada selamlaşcaz da göremiyoruz :)))

  zeynep abooo yok canım okadar değil :)

  YanıtlaSil
 4. Bir an aynı apartmanda oturduğumuzu düşündüm:))Ama benim dairenin üstünde yirmi yıl kadar bana ve çamaşırlarıma eziyet eden ,çöplerini merdivenden indiremeyip bahçeye savuran ,komşularla kavga eden ,özellikle yeni gelinlere alerjisi olan ,psikolojisi bozuk bir hatun vardı ki :))tam kurtuldum derken burdada saat 4lere kadar temizlik yapan bir psikopatla karşı karşıyayız:))) Artık şu kanıya vardım ,komşuluk ölmüş,insanlar kafayı yemiş,saygı kalmamış nerde eski komşular,komşuluklar,anneciğinde diksin dikişini boşver canım yorulur bırakır nasılsa:))

  YanıtlaSil
 5. :)))
  amann yektacımmm:))
  ürperdimm okurkenn...
  pkk filann...korku filmi gibi yaa:)
  anneciğe slm...
  bazen benimde aklıma eser gece gece dikiş ama,,
  zeynebim gibi değilim ben...
  tırsıyorum komşulardan:)
  sevgiler canısı...
  :)))

  YanıtlaSil
 6. şehir yaşamı pardon ,şehirde apartman yaşamı(bu nasıl bir cümle)bu olsa gerek!

  YanıtlaSil
 7. Merhabalar,

  Çok katlı dairelerden müteşekkil apartman hayatına 1990 yılında ilçemizde oturduğumuz bir kooperatif sitesinde alışmış ve apartman terbiyesini orada kazanmıştık. Ankara'ya gelince biz acemilik çekmemiştik ama, yıllardır Ankara'da hem de apartman dairesinde oturup ta hala apartman terbiyesi almamışlarla da müşerref olmuştuk. Bir apartman dairesinde eğer apartman görgü ve kurallarını almış daire sayısı çoksa, o dairelerin sayesinde diğer daireler de uymak zorunda kalıyor. Yok aksi haldeyse, düzensizlik devam ediyor.

  Ben oturduğum apartman dairesinde hala mücadeleye devam ediyorum. Hem de Ankara'da doğup büyümüş apartman sakinleri ile.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 8. NURAY senin durumda daha betermiş, hiç dokunmayım ben anneme diksin dikişini :)

  kekik korkma geçti :))

  eviminnuru apartman yaşamını bu nedenlerdendolayı sevmiyorum en güzeli müstakil bahçeli bir ev.

  recep bey öyle malesef, insanlar bencilleşiyor

  YanıtlaSil
 9. genelde merkezi binalarda öyle oluyor malesef.Aaa birde ne anneye kızıyorsun kız, dikişine yardımcı olsana.öğrendiğin sana kalır bak.

  YanıtlaSil
 10. otuzundansonra ben uyukluyordum canım o sırada :)

  YanıtlaSil
 11. şikayete gelecek komşu istersen bizde çok,alt kattaki nemrut amcayı seve seve postalarım sana

  YanıtlaSil
 12. Ben hala dogup büyüdügüm yerde yaşadıgım için, komşuluk ilişkileri gayet iyi :) hatta bazen fazla iyi :)

  YanıtlaSil
 13. eski komşuluklar kalmadı, benimde senden kalır yanım yok apartmanda:)

  YanıtlaSil