3 Ekim 2011 Pazartesi

yeni mim lükslerimiz

Arkadaşım Aslı mimlemiş beni sağolsun, mim konusu lükslerimiz. Lüks deyince ne gelirki aklımıza ?? benim aklıma ilk gelen şey lüküs hayat müzikali :))))))))) 
Fransızcadan dilimize girmiş olan bu kelime  giyimde, eşyada vb aşırı gitme, gösterişe kaçma, gereksinim dışı olan anlamlarına geliyor. Düşününce lüks kelimesi zaten benim yaşayışıma aykırı bir kelime dolayısıylada benim bir lüksüm yok. Ama Rabbim sağlıklı bir hayat vermiş onu yaşıyorum, sağlıklı bir hayatın lüks sayılıp sayılmayacağını bilmiyorum ama eğer ki sayılıyorsa en büyük lüks bu işte sağlının yerinde olması.

8 yorum:

 1. yektam kesinlikle haklısın, sağlık olsun da gerisi bir şekilde geliyor zaten, sevgiler kocamanından :)

  YanıtlaSil
 2. öyle gerçekten canım çok şükür halimize sevgiler karşılıklı :)

  YanıtlaSil
 3. sana katılmamak mümkün değil gerçekten sağlık en büyük lüksümüz..şükürler olsunki sahibiz:)hele birde aileden sağlık sorunları yaşadıysan daha kıymetli daha ulaşılamaz kadar bir lüks oluyor varlığı...

  YanıtlaSil
 4. meyra kesinlikle öyle çok şükür.

  YanıtlaSil
 5. tabi ben de çok lüks yaşayan biri değilim ama mutfak ve temizlik ürünlerinde belli markaları kullanırım mesela, vaz geçmek istemem.

  YanıtlaSil
 6. o lüks değil bence ya kaliteli malzeme kullanımı, :)

  YanıtlaSil
 7. ben lüx merak lisi degilim ama lüx konusunada önem veririm hani...

  YanıtlaSil
 8. evet evet aslında göz ardı istiyoruz ama sağlık ne kadar büyük bir lüks...hasta olmamak için acı çekmemek için belkide en büyük fedakarlığı farkında olmadan sağlımıza yapıyoruz.kolay kolay hastalanabilecek bir dönemdeyiz.sağlıklı olmak kesinlikle lüks olacak ileride :)

  YanıtlaSil