5 Eylül 2011 Pazartesi

BİLEN VARSA AÇIKLASIN!!!!!!

Benim cahilliğimden olsa gerek anlamadığım bir şey var, neden geçmiş bayramınız mübarek olsun diye bayram dönüşü tekrar kutlama yaparız. Bu söz benim mantığıma yatmadığı için iş yerinde bu lafı ilk ben söylemem, arkadaşların kutlamalarına yanıt olsun diye sağolun efendim sizlerinde demekle yetiniyorum. Madem geçmiş gitmiş kutlu olsa ne mübarek olsa ne, giden şey nasıl mübarek olabilir tekrar. Hadi desek ki geçmiş bayramınız mübarek olmuştur inşallah sanki bir nebze daha uygun gibi. Benim bilmeyip sizin bildiğiniz başka bir anlamı varsa bana da açıklayın lütfen, bu bilgiden mahrum kalmak istemem.

Ha birde aklıma şimdi geldi bak, kimi insan der ya açtırma benim bayramlık ağzımı diye, bu ne demektir peki ???
bayram insanların iyiyi, güzeli, konuştukları, dargınlıkların giderildiği vs mutlu aile tablolarının çizildiği bir dönemdir. şimdi bu bayramlık ağzını olur olmadık yerde açmak isteyen insan acaba iyiliğinimi saklıyor insanlardan ?????

Açın efendim bayramlık ağzınızı, malum bir tek bayramda kırgınlıklar gidilip, eş dost akraba ziyaretleri yapılıyor, insanlar güzel sözleri konuşuyorlar. saklamayın kimseden bayramlık ağzınızı.........

13 yorum:

 1. Yorma sen güzel kafanı böyle gereksiz uğraşlarla şekerim:))))
  Mutlu mutlu haftalar..

  YanıtlaSil
 2. Bizde şirkette kutlarız geçmiş bayramımızı, herkesin önünde şirketin aldığı şekerler falan filan:)) Evet enteresan bir durum

  YanıtlaSil
 3. zeynepcim bu kadar gereksiz olan bir söz nasılda hayatımızı kaplamış değilmi, birisi geçmiş bayramımızı kutlamasa garip hissediyoruz :)

  YanıtlaSil
 4. tosbagalar oda komik demi bir kase şeker durur masada kutlarsın bayramı ordan da bir şeker alırsın :)

  YanıtlaSil
 5. bazen bende kutluyorum insanların geçmiş bayramlarını, ya da kandillerini müsait olmadığım için sonradan kutluyorum, hiç kutlamamaktan iyidir diyorum :))

  YanıtlaSil
 6. kutlayan olursa kutluyoruz, ne yani ben kutlamam mı diyeyim. nezakaten biz de kutluyoruz işte :)

  bayramlık ağzı açma meselesine gelince hani bayramda güzel sözler söylenir ya eleman bayram dedik ağzımızdan kötü söz çıkmadı ama bak çıkarttıracaksın şimdi demeye getiriyor. yani ağzını kötü sözlere açmış oluyor :)) bence böyle bi açıklama mantık çerçevesinde kabul görür :D öğrenirsen bizimla paylaş ta biz de öğrenmiş olalım :D

  YanıtlaSil
 7. belkide gelecek bayramın kutlu olsunla değiştirmek lazım, aksi halde deliye hargün bayram deyişiyle özdeşleşiyor halimiz:)
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 8. hayalhanem çok nazik insanlara dönüşüyoruz bayramlarda :) diğer açıklama mantıklıydı kabul ettim onu :D

  isoon cidden ya deliye hergün bayram olayına döncez kutlaya kutlaya :D

  YanıtlaSil
 9. bana niye cevap yazmadın ben bazen geç kutluyorum diye mi?:)

  YanıtlaSil
 10. ya herbirenk yazdım sanıyorum çok özür diliyorum senden :d aslında seninde iyi düşüncen hiç kutlamamaktan iyidir ama insan demezmi zamanında kutlasaydın kardeş geçmiş ola diye :D:d

  YanıtlaSil
 11. hayalhanemin açıklamasına ben de katılıyorum.Ve diyorum ki hepinizin geçmiş bayramı kutlu olsun ;) Güzel sabahlar :)

  YanıtlaSil
 12. dilara peki canım seninde kutlu olsun :))

  YanıtlaSil
 13. tahmin ettim yanlışlıkla olduğunu öylesine yazdım:))

  YanıtlaSil