10 Ağustos 2011 Çarşamba

TÜRK UÇAĞINI GÖRÜNCE SECDEYE KAPANDILAR

TAKVİM GAZETESİNDE OKUDĞUM HABERİ AYNEN KOPYALIYORUM ARKADAŞLAR SOMALİDEN BİR NEBZEDE OLSA SEVİNDİCİRİ HABERLER GELMEYE BAŞLADI. YAPILAN YARDIMLARIN YERİNE ULAŞMASI HERKES İÇİN SEVİNDİRİCİ BİR HABER.

Kızılay Başkanı Tekin Küçükali, Somali'ye gönderilen ilk 2 kargo uçağının Somali'ye ulaştığını belirterek, uçakların Somali Havaalanı'nda görülmesiyle birlikte, Somalililerin secdeye yatarak 'Allahu Ekber' dediklerini anlattı.

MÜSİAD'ın Gazi Kültür Merkezi'nde düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde konuşan Kızılay Başkanı Tekin Küçükali, Somali'ye içinde yardım paketleri bulunan 2 kargo uçağının vardığını hatırlatarak, "Bu ekip, yola çıkan iki uçağımızı karşıladılar. Enteresan bir şey olmuş bu uçakların karşılanması sırasında. Genel müdür bana ağlayarak anlattı. Uçaklarımız görülünce 'Türk uçakları geliyor' diye insanlar secdeye kapanmışlar. Allahu Ekber nidalarıyla karşılamışlar uçakları. 'Türkler geldi kurtulacağız' diye. Geçmişimiz orada efsane idi. Şimdi de ülke olarak en büyük yardımı şu anda biz götürmek durumundayız. Bu yardımlar inşallah başka ülkelere de birer örnek teşkil ederler. Buradaki bu masum insanların ölümüne engel olmuş oluruz" diye konuştu.

Nakdi para 6 milyon lirayı aştı

2008 yılında Dünya Gıda Örgütü'nü yazılı olarak uyardıklarını, kaydeden Küçükali, Dünya Gıda Örgütü'nün ise, "Biz tüm dünyadan özür diliyoruz. Somali'yi yanlış planlamışız" dediklerini söyledi. Küçükali Gıda Örgütü'ne tepki göstererek, "90 günde 29 bin çocuğun öldüğü bir ülkede, bu ülkenin yanlış planlandığını söyleyebilecek insanların, insanlar arasında gezmesinin daha utanç verici olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu. Küçükali Somali için toplanan yardımlarla ilgili olarak da, "4 uçak hiçbir şey değildi. Ayın 15'inde bir gemi kaldırıyoruz 5 bin tonluk. Şu anda kaldıracağımız geminin iki misli malzemesi hazır" dedi.TAKVİM GAZETESİ

8 yorum:

 1. Okurken tüylerim diken diken oldu. İnşallah yardımlarımız boşa gitmeyecek.

  YanıtlaSil
 2. ben gece bir programda izledim Somali'ye giden uçagımız ve yaşananları. öyle mutlu oldumki onların gözlerinde gördügüm mutlulukla..ve hala bunların yetmeyecegini ve kalıcı bir şeyler yapılması gerektigini düşünüyorum..

  güzel bir paylaşım Yekta, tskler..

  YanıtlaSil
 3. nihan inşalllah evet yardımların yerine ulaşması çok güzel,
  aslı inşallah kalıcı çözümlerde getirilebilir.

  YanıtlaSil
 4. Allah kimseyi o duruma düşürmesin, çok üzülüyorum. İçim titredi okurken. İnşallah yardımlar sürekli olur da o küçücük yavrular kurtulur.

  YanıtlaSil
 5. Harika bir haber bu :)
  Bugün duyduğum okuduğum en güzel haber diyebilirim şükürler olsun nihayet ilk yardımlarımız varmış bizde almanyadan bağışda bulunduk inşallah en kısa zamanda bizimkilerde ulaşır ... o insanları o çocukları o halde görünce gözyaşlarımı tutamıyorum rabbim kimseyi bu duruma düşürmesin ... inşallah en kısa zamanda feraha kavuşurlar :) unutmayalım biz iftar vaktini dört gözle kaç çeşit yemek ile beklerken onlar akşama bir kuru ekmeğe bile razılar arkadaşlaR bu insanları düşünerek israftanda kaçınmalıyız diye düşünüyorum ...

  YanıtlaSil
 6. duygu çok doğru söyledin allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin.

  YanıtlaSil
 7. Dün aksamda tv canlı yayında yüklü bir yardım toplandı. Ülkemizin sadakası olsun isallah..

  YanıtlaSil