26 Ağustos 2011 Cuma

MUHAMMED BOZDAĞ İMZA GÜNÜ

 Ramazanın son 10-15 günü içinde kocatepe camii avlusunda kitap fuarı açılıyor bu vesile ile bir çok imza günü'de düzenleniyor. Biz iki kitap kurdu ve birer muhammed bozdağ hayranı olarak geçtiğimiz pazar günü tuba can'la beraber muhammed bozdağın imza günündeydik  Bütün kitaplarını okumuş birer okuyucu olarak kitaplarını koltuğumuzun altına sıkıştırıp imza gününün yolunu tuttuk. gerçi ben sadece istemenin esrarına imza attırdım ama tuba bütün kitaplarına oğlu için imza attırdı. Ne çok uzattım imza imza diye yazarken sıkıldım :D:D Neyse Muhammed beyin yanından ayrılmak istemedik ki 3 de gittik 5 gibi ayrıldık başından. Kendisi çok samimi, çok sıcak imza attıran bütün okuyucularıyla tek tek ilgilenen herkesle ayırt etmeden sohbet eden bir kişi. 2 saat boyunca hem bizim sorularımızı yanıtsız bırakmadı hem diğer okuyucularının, ve sorulara verdiği açıklayıcı yanıtlarıyla bize orda bir sohbet ortamı da yaratmış oldu.Kendisine sesimizi duymasada çokk teşekkür ediyoruz bu arada yeni kitabı bu yılın sonlarına doğru çıkacakmış sanırım. yanlış bilgide vermeyim ama en azından yolda bir kitabı olduğunu nacizane bildirelim burdan. (içinizden sakın şu resmin önündeki kızda kimse çekilmemiş ki rahatça resim çekilsin diye geçirmeyin çünkü o arkası dönük olan kız benim, orda durmak zorundaydım zira kıpırdayacak yerim yoktu :)))

 Artık ikindi oldu kocatepe'den hacıbayram veli hz gidelim, ramazanın son on gününde hacıbayram veli hz'nin çile hanesini ziyarete açıyorlar, ikimizde görmeyi çok istediğimiz için büyük bir hevesle gittik ama sonu hüsran oldu :D:D ikindiden sonra bayanları almıyorlarmış, sadece öğle namazından ikindiye kadar bayanlara ziyaret varmış, başımızı mağrur bir şekilde öne eğip boynumuzu büküp, emrahın boynu bükükler şarkısını içimizden geçirerek tacettin dergahının yolunu tuttuk. 

 Ne zamandır gitmek istediğim hamamönünü de bu sayede görmüş oldum. Önce bir gezi yaptık sokaklar arasında, daha sonrasında tacettin veli hz'ni ziyaret ettik, türbe içinde tacettin veli hz "nin asıl yattığı yer var orayıda açmışlar bari dedik oraya girelim. İftar saatide yaklaşmaya başlamıştı hamam önünü insanlar doldurmuştu diye masalımsı bir anlatım ile devam edeyim, biz artık yorgunluktan aval aval bakar duruma geldik, yürümek dışında düşünmek, konuşmak gibi yetilerimizi kaybetmek üzereyken dergahın bahçesine bir yayıldıkki ohhhhhhhhhhh, ayakkabılarımızı çıkarıp bankların üzerinde yorgunluk attık. dergahın bahçesi o kadar huzurluydu ki dışarda tost yaptırıp birer su ve meyve suyu eşliğinde iftarımızı dergahın bahçesinde açtık. 
Sonuç: harika bir gündü.....


7 yorum:

 1. valla yektacığım o son dem harikaydı lafıyla anlatılmaz bence doyumsuzdu...:)

  YanıtlaSil
 2. Bu sene ben de çok istemiştim fuara gitmeyi ama İstanbuldakine gidince burdaki nasip olmadı :) seneye artık.
  Hamamönüde pek güzel görünüyor.
  Allah ziyaretlerinizi kabul etsin.

  YanıtlaSil
 3. la evet çok güzel vaktiniz olursa mutlaka gidin hayırlı kandiller bu arada

  YanıtlaSil
 4. hamamönüne gittiğimde kendimi gerçekten müslüman bir ülkede yaşıyormuşum gibi hissediyorum hacıbayramdaki his gibi :DD

  YanıtlaSil
 5. nabrutt canım sen nerelerdesin :))

  YanıtlaSil
 6. canım ya ramazanda biraz iç alemimle baş başa kalayım istedim...artık bayram havasına girdim ama:D

  YanıtlaSil