19 Ağustos 2011 Cuma

GÜLLAÇ KABUSU

Ramazanın başından beri güllaç diye sayıklayıp duruyordum, gözümün önünde güllaçlar uçur olmuştu oysaki eve gidiş yolumun üzerinde pastane var ama uğrayıp almaya üşendiğim için birileri hazır alsada bende yesem mantığı ile 18 gün bekledim, hergün evde güllaç alın bana güllaç alın bana nidalarıma kulak tıkıyan anne ve babama sevgilerimi yolluyorum. Baktım olmuyor ben güllaç istedikçe eve başka türlü tatlılar casus misali giriş yapıp sofrada kendilerine çok güzel bir yer edinmeye başladılar hele de lokma tatlısı.  İftar sofrasında lokma tatlısı ile gıcık gıcık bakışmalarımız sürerken ev halkı lop lop yutmaya devam ediyordu ben ise ısrarla yemicem seni lokma mantığı ile güllaç istemeye devam ediyordum. Peki neden güllaç almıyorlardı çünkü sevmiyorlarmış. Dün akşam iftardan sonra lokma tatlısı ile olan bakışmamız sona erince kalk bakalım yekta dedim sana pastahanenin yolu göründü, ister bir koşu almaya giderim ister bu yolu keyifli kılacak şekilde yavaş yavaş yürürüm. Hayalim narlı gülaçtı tabi bu mevsimde nar olmadığı için hayal gücümü hiç devreye sokmadım ne varsa bahta artık diye girdim pastahaneden içeri, günlerdir güllaçın verdiği özlemle 4 dilim güllaç istedim sonra görüntüsü hoşuma gitmedi 2 dilim aldım. Güllaç muzluydu. Aklımda güllacın kötü olacağı düşüncesine yer olmadığı için yavaş yavaş gittiğim yolu bir koşuda geri dönüp kendimi mutfağa attım. İlk çatal fena değildi ama 2,3, ve diğerlerini hatırlamak istemiyorum.Allahım o neydi öyle nasıl bir güllaçtı, muzdan güllaçmı olur içinde ceviz koyun bari sütü de azdı üstelik. Ama evdekiler yerken beni izledikleri için kimseye belli etmeden sanki çok güzelmiş gibi yemeye devam ettim güllacı sonrasında tabi midem mahvoldu. Nerdeyse güllaçtan nefret edecek hale geldim dün akşam. Hayatımda ömrümde yediğim en kötü güllaçtı. arkadaşlar kesinlikle muzlu güllaç yemeyin çok kötü oluyor tadı..

13 yorum:

 1. ilginç bi deneme yapmak istemişler sanırım..geçmiş olsun ben pek sevmem ama evdede yapabilirsin canım..

  YanıtlaSil
 2. geçmiş olsun. aslında hazır güllaç yufkaları satılıyor, alıp kendin istediğin gibi yapabilirsin, dışardakiler genelde güzel olmuyor. ben hiç denemedim hep ablam yaptığı için :) kolay yapılıyor ama sanırım.

  YanıtlaSil
 3. gulin, yemyeşildeniz haklısınız galiba en iyisi evde alıp kendin yapmakmış

  YanıtlaSil
 4. Bende çok sevmem güllaçı ama ramazan dolayısıyla eve bir kerede olsa giriyo :) ki ablam delisidir, her gün olsa yer :)

  Dışardan almamak lazım gerçekten kolay yapılabilir gibi geliyo banada. denemek lazım :)

  YanıtlaSil
 5. ya evet evde denemek lazım ama bende bu üşengeçlik varken birkaç seneye kadar ancak yaparım gibi benim bir ablam yokki sizler gibi bana yapsın :((

  YanıtlaSil
 6. Bence de en iyisi evde kendin yapmak.

  YanıtlaSil
 7. Biliyor musun? "N"LERİMDESİN UYGULAMA için uğrar mısın?

  YanıtlaSil
 8. crazyyy hemen geliyorum daha öncede baktım o mime ama kendi adımı görememiştim tekrar geliyorum :D:d

  tosbağalar evet ama yapacak kimse yok bizim evde :(

  YanıtlaSil
 9. meyvelisini hiç yememiştim, zaten pek de aram yoktur güllaçla ama muzluyu yeyipte soğmayım artık :)

  http://laminapropria.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 10. canımın içi gel sana ben bi cevizli güllaç yapem hatta bayramdan sonra yapayımda akşama kadar doyasıya yiyelim :)

  YanıtlaSil
 11. vallamı tamam bayramdan sonra mutlaka geliyorum güllaç için :D

  YanıtlaSil
 12. ben de güllac hastasıyım ama evde seven yok bende aralarda güllüoğlu'nun o tek porsiyonlarından alıp hasret gideriyorum ama onunkiler nefis valla.
  Bu arada afiyet olsun mu desem ?

  YanıtlaSil
 13. otuzundansonra geçmiş olsun de sen daha uygun olur :)

  YanıtlaSil