9 Ağustos 2011 Salı

ABDESTİN GETİRDİĞİ TIBBİ MUCİZELER 1

Kalp 100,000 km ye yakın damar şebekesi ile vücudun her hücresine hayat veren çok geniş bir sistemi temsil etmektedir.damarlar kalpten uzaklaştıkça incelerek nihai dokulara ulaşmaktadır. bu ince damar sistemi esnek pürüzsüz olduğu takdirde normal görevini sürdürebilir. ne çare ki oburluğumuz hırçınlığımız yani beslenme hataları ve sinirsel nedenler bu ince damarlarda daralmalara ve esnekliğin kaybolmasına yol açar, bu arızalar başlangıçta önlenir, damarlardaki basit tıkanmalar giderilirse ne ala. yoksa damarlar zamanla daralır, neticede tıkanır.bu olaylar beyinde olursa ihtiyarlık erken gelir, bunama kaçınılmaz olur.  
bu tehlikeli gidişten uzaklaşmanın en pratik ve sağlam yolu, damarlara genç yaşlardan başlayarak esneklik kazandırmaktır. özellikle beyin dolaşımı ve kalpten uzak düşen ayak ve el damarlarında bu jimnastiğin yapılması zorunludur. bunun en kolay yolu, damarları ısı farkı ile açıp kapayan su ile yıkama sistemidir, işte kolayca fark ettiğimiz gibi, abdest alma damar sistemine esneklik kazandıran harika bir reçetedir.
özellikle ağız, burun ve boynun iki yanının ile teması, kafa kaidesinin etki ile beyin dolaşımını zenginleştirir.Bu sayede kalp ve dolaşım basıncı rahatlayacak. Bu sayede beyin ve sinir sistemi tüm uyuşukluklardan kurtulacaktır.

Onk. Dr. Haluk Nurbaki.Namazın Sırları.

5 yorum:

 1. Çok ilginç bir bilgi. Bunu öğrendiğim iyi oldu. Teşekkürler Yekta.

  YanıtlaSil
 2. elifcim okuduğumda bende şaşırdım abdestin vücudumuzda bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum.

  YanıtlaSil
 3. şahane değil mi? emir yönü ayrı ama hikmet boyutu büyüleyici!

  hayırlı ramazanlar..

  YanıtlaSil
 4. tiryaki kesinlikle hayırlı ramazanlar canım

  YanıtlaSil
 5. Allah ın kulu için istediği her şeyde bi hikmet ve güzellik olduğunun güzel bi kanıtı...

  YanıtlaSil