18 Temmuz 2011 Pazartesi

SOLAK OLMAK DEMEK

Günaydın aslında o kadar yorgnum ki hafta sonu malum temizlikle geçti kollarım hareket etmiyor artık ve bugün de işteyim hiç çekilecek gibi bir durum değil yani. 

Postumun başlığına döneyim bir solak olarak ; 

Solak olmak ilkokulda öğretmen herkez sağ elini kaldırıp kalemi bu eline alsın dediğinde, sağ elini kaldırıp kalemi sol eline almaktır, yüzüne bakan öğretmene solağım açıklaması yapmaktır :)
Okul hayatın boyunca sıranın sol kısmına oturmaktır, yanındaki arkadaşınla yazı yazarken kollarının çarpışmaması için :)

Yemek yerken masanın sol kenarına oturmaktır, şaş kaza başka yere oturursanız ve alan darsa siz yemek yiyemezsiniz sürekli kollarınız yanınızdaki kişi ile çarpışır durur..

Çantayı sol koluna takmaktır, sağ taraf tersinize gelir takamazsınız..

yazı yazarken , yazdığınız kağıt ya da defteri tam ters şekilde tutup yukardan aşağı yazı yazmaktır :)) Böyle nasıl yazıyorsunuz diyenlerin yüzüne bakmaktır :D

Temizlik yaparken işe ters yönde başlamaktır, yani soldan :)

yemek yerken sağ elini kullan sol elinle yemek yeyip şeytanın karnını doyurma cümlesini sürekli duyup,  masumca ama ben solağım, sağ elimle yiyemiyorum demektir...

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar,aranızda solak olan varsa kalanları size bırakıyorum yazmanız için :))))

17 yorum:

 1. Solak olanları hep eğlenceli bulmuşumdur hatta özenmişimdir solaklara..Farklılar ya..
  Kuzum solak galiba ben seviniyorum ama babası üzülüyor...

  YanıtlaSil
 2. Bir arkadaşın annesi;kızı sol eliyle yemek yemeğe başlayınca,ellerine vura vura,onu sağla yemeğe alıştırmış:)Nasıl bir yöntem..bilemiyorum yani:)

  YanıtlaSil
 3. içimizdeki karnaval; bende bazen farklı hissederim :)
  çoşkunsel; çok insan var öyle cahillik diyorum.

  YanıtlaSil
 4. ben solağım :) solak olmak sağ elini kullanan birine örgü vs gibi şeyleri öğretirken çook zorlanmaktır.

  Gitarın tellerinin yerini değiştirmektir..

  Şu sol elle yemek yemek günah sağ elinle ye cümlesini ben de sıklıkla duydum hiç haz etmiyorum o densizlerden. Sen sol elle yemeyi dene bakalım becerebiliyor musun demek lazım onlara

  YanıtlaSil
 5. solak değilim ama kaşığı tutup çorbayı dökmeden nasıl güzel yediğiniz için hayranım size:)) çok sevimli ve karakteristik oluyor solak olmak...benim merak ettiğim vitesi hangi elle değiştiriyorsunuz;)

  YanıtlaSil
 6. meyra ; araba kullanmaya ilk başladığımda bende demiştim bunu vitesi nasıl değiştircem diye :))))) valla ters ters değiştiriyoruz artık zamanla alışıyoruz :D:D

  YanıtlaSil
 7. özel insanları severim .solak olmak Allah ın özel kullarından olmak demek bir bakıma.düşünsene Allah herkesi sağlak yaratırken onları farklı yaratıyor kim bilir hangi sebeplere mebni...
  ben mi hayır solak değilim :)))

  YanıtlaSil
 8. solakların hafızası iyi olurmuş duyduğuma göre :)
  -
  hemera

  YanıtlaSil
 9. ne kadar özeliz bilmem ama dünya bize ters :))

  YanıtlaSil
 10. Solak değilim ama sol elle de çok düzgün yazı yazarım, çantamı kendimi bildim bileli hep solumda taşırım, babam solak annem değil, ikisinden ortaya karışık olmuşum galiba:)

  YanıtlaSil
 11. Benim merak ettiğim bir konu da, insan solak mı doğar yoksa bu sonradan öğrenilen bir özellik midir? Yani insan kendini zorlasa sağ elini kullanamaz mı?

  YanıtlaSil
 12. kelimelerle yolculuk o şekilde doğuyorsun, beyinle alakalı sağlakları beynin sol lobisi yönetirken,solak insanları beynin sağ lobisi yönetiyor, sen çalışarak sol elini ne kadar kullanabilirsen bizde çalışarak sağ eli o kadar kullanabilriz, oda yemek yemede yada yazı yazmada olabilir ama yine de çok düzenli olmaz,

  YanıtlaSil
 13. çevremde çok sol elini kullanan var. Kardeşim ve yeğenimde solak ve hemen hiç sorun yaşamadık:) ayrıca solakları seviyorum ben :)

  YanıtlaSil
 14. solakdaşız demek,memnun oldum uzaylı :))) ekleyecek birşey bulamıyorum...en çok sağ elimle yemek yiyememekten
  şikayetçiyim :(( Rabbim affetsin inşaAllah...

  YanıtlaSil