2 Mayıs 2011 Pazartesi

Bayanlar ve fareler kim kazanır acep bu savaşı ????

Geçenlerde iş yerinde öğle saatlerine doğru hemen benim odanın yanından bir çığlık sesi duyuldu. Çığlık sesi ince olunca tabi idari personel herkez beni aramaya başladı hayırdır neden çığlık attınız diye, herkeze tek tek çığlık atanın ben olmadığımı anlatmam biraz uzun sürdü nedense kimse inanmak istemedi çığlığı atanın aşcımız olduğuna. Fabrikanın dertli biçare aşcıları tek ziyaretçileri ben olan muzdarip insanlar yemekhane girişinde fare görmüşler meğer, sakin olun yemekhanede fare çıkmıyor hemen önlemi alındı, ama bizim babayiğit aşcı kendinden bilmem kaç kat küçük olan minicik fareden öyle korkmuş ki bastı çığlığı fabrika onun sesi ile inim inim inledi resmen :))
Bu olaydan bir hafta öncesine dönersek idari personel katında yine benzer olaylar yaşandı, nerdeyse bütün odalara birer kaval dağıtacak durama gelecektik, herkez kendi odasının kavalcısı olup artık fareleri misket çalarak fabrikadan oynaya güle uzaklaştırma yoluna kadar gidecektik.
Yine bayan bir arkadaş odasından çay almak için ayrılıp tekrar odaya döndüğünde tam odanın ortasında baygın halde bir fare ile karşı karşıya kalıyor. Ne yapacağının şaşırmış vaziyette o fareye bakar, fare baygın yatar bu bakışma uzayınca tabi fare hakkın rahmetine kavuşur. Malesef kendisine solunum cihazı, kalıp cihazı yetiştiremeden vefat etti.  Biraz daha dişini sıksa  ona hayata geri dönüm projesi uygulayacaktık amma ömrü biçilmiş elden ne gelir. Neyse bir iş yerinde hem bayan hem de fareler aynı ortamda bulunursa çığlık, koşuşturmadan daha bol birşey olmuyor tabi.
Çalışma arkadaşlarıma burdan tekrar tebrik ediyorum bir ay boyunca farelere karşı sergiledikleri çabalardan dolayı, yılmadılar savaştılar ve kazandılar. (bu kelimeleri bu kadar rahat yazmamın sebebi fabrikada tek fare çıkmayan oda benim odamdı ehuehuh bu yüzden onlarla bolcaa dalga geçme şansım olmuştu :))) )

5 yorum:

 1. ben fareden korkmama, ama onların hızından korkarım yektam :)

  YanıtlaSil
 2. mayammm çok hızlılar gerçekten :))
  bende tiksinirim

  YanıtlaSil
 3. ıyy ödleğin tekiyimdir. he türlü haşerat börtü böcek hayvancık benden uzak dursun allaha yakın.

  YanıtlaSil
 4. Bir gün apartmana girdim, merdivenin bir ucunda ben, diğer ucunda, karşımda bir fare :)

  Çok güldüm yaa, tatlı bi anı olmuş.

  Allah bi daha karşılaştırmasın diyelim :)

  YanıtlaSil