8 Şubat 2011 Salı

PAZEN DÜNYASINA BUYURUN...

Sene 2002 Dünya güzeli Azra Akın seçilmişti, giysisi ise juri tarafından gecenin elbisesi seçilmişti. Hatırlarsınız o elbise Cemil İPEKÇİ tasarımıydı ve pazen'den dikilmişti. Şimdi sizi samanpazarın'da arkadaşım tuba can'ın  objektifi ile pazen turuna çıkarıyorum tabi şöyle birde nostalji yapcağız.

 renklere bakarmısınız hepsi harika cıvıl cıvıl, hatırlıyorum önceden bizim köyümüzde pazenden şalvar diker giyerlerdi, annemlerde kendilerine 6 parça etek kesip dikerlerdi :))
sandıklardan çıkardı renk renk pazenler, kızların çeyizine koyarlarmıştı eskiden.   Malumatınız eskiye bir dönüş başladı şimdilerde pazenler, dividinler yeniden popüler oldu esnafa da gün doğdu :))


8 yorum:

 1. ÇOK GÜZELLER BİR PROGRAMDA BUNLARIN DEFİLESİ BVARDI VE ÇOK GÜZELLERDİ=)ÇOCUKLUĞUM GELDİ AKLIMA ANNEM BÖYLE ÇİÇEKLİ BİR KUMAŞTAN KENARLARI FİSTOLU BİR TAKIM DİKMİŞTİ BANA BAYRAMLIK BAYRAM 4 GÜN DÖRT AYRI KIYAFET DİKERDİ ANNEM ABİMİN SOKAKTA YANINA GİTTİM...ARKADAŞIYLA BİRLİKTE BENİMLE ALAY ETMİŞLERDİ KISSS ANNEN SANA ETEĞİNDEN ELBİSEMİ DİKTİ DİYE..NASIL AĞLAYIPTA EVE GİTİĞİMİ HATILRIYORUM....BEN BUNU GİYMEM BANA HAZIR ELBİSE ALLL..ANNEM KIZIM BAK HER GÜNE BİR KIYAFET GİYOYORSUN DİYİP İKNA ETMEYE ÇALIŞTIYSADA GİYEDİM BİR DAHA DİKTİĞİ ŞEYLERİ BAYRAMDADA BİR KIYAFETE TABİ OLDUK O AYRI..GÜZEL PAYLAŞIM...=)GİTTİM GELDİM GEÇMİŞE..SAOLASIN..=)

  YanıtlaSil
 2. YAŞAMSAL GARANTİLER: ahh aynen benim annemde bana dikip dikip giydirirdi ama o gerçekten ya kendi eteğini ya gömleğini bozar bana dikerdi, şimdilerde ise annem terzi gibi hala diker bana birşeyler :))

  YanıtlaSil
 3. keşke dikişten anlasam kizıma ve kendime neler dikmezdim pazenden.
  hala bir şalvarım olsun isterim mesela. ama kızıma diktirecem. hatta seneye kreşe kostüm partisine giydirecem. :)

  YanıtlaSil
 4. bayılıyorum pazenlere, benim de pazenden bir jilem var, çok severek giyiyorum :) ne varsa eskilerde var yektacım :P

  YanıtlaSil
 5. ah be canım bunlarla neler yapıcam bi bilsen geri dönüşüm olcak bunlar benim muhteşem dönüşüm :)

  YanıtlaSil
 6. oyy ben de ne elbiseler, ne pijamalar giydim pazenden :)) Annem dikerdi benimde. çocukluğumuzun en popüler kumaşlarındanmış herhalde. Sıcacıkk tutardı ama :) Yazım da basmadan olurdu elbiseler, pijamalar:) Hey gidi çocukluğum :))

  YanıtlaSil
 7. ben bu dükkanı tanıyorum ya :) kaleye çıkarken değil mi? hatta bir arkadaşımla gezmeye gittiğimizde bana burayı önerdi çook güzel otantik şeyler satılıyor diye. Ah bir de terzi bulsak da diktirsek :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu dükkanlar nerede acaba? Harikaymış hepsi de...

   Sil