5 Şubat 2011 Cumartesi

iki dakika da iki kadın neler yapabilir ???Farzı misal birbirini tanıyan iki kadin yolda, cafe de, asansörde, misafirlikte vs  yerler de karşılaştılar ama konuşacak iki dakikaları var bu iki dakikada ne kadar ve neleri konuşabilirler sizce?? 
iki dakika içerisinde hayatlarının son 1-2 ayını ikisi birden kısaca bir özet geçebilirler. Dahası yeni deneyip yaptıkları yemekleri, börekleri anlatırlar hele bir de güzel olmuşsa anında bir tarif alış verişi başlar. Alışverişte karşılaşmışsanız eğer şu dükkanda şu var bu dükkan bu var diye hemen kısaca bir ön bilgi verirler birbirlerine, amacı diğer kişi bilinçli gezsin, biz kadınlar hiçç bilinçsiz alışveriş yapmadığımız için isteriz ki diğer arkadaşımız bilinçli olsun :))   Tabi arada genel içerikli bir dedikoduda söz konusudur. aaa bakın iki dakika doldu bile ama söyleyecekleri son cümleler var uzaklaşırken onları söyler ve en son ayol ayak üstü olmadı böyle geniş zaman da bize gel de sana yeni keşfettiğim tatlı'dan yapayım oturur bolca da sohbet (dedikodu) ederiz. 

antiparentez not düşeyim: kadınlara ait bir özellik yine, gündesiniz mesala 7 -8 kişi oturuyorsunuz herkez bir ağızdan konuşur ve herkez birbirinin ne dediğini anlar:)))))))))

16 yorum:

 1. hehheee,biz 20 kadın oluyoruz bazen..Gene de anlıyoruz birbirimizi:))

  YanıtlaSil
 2. E kadın orjinal bi varlık :) bunları şimdi bir erkeğin yaptığını ya da yapmaya çalıştığını düşün...
  yok yok, yapamazlar :)))

  YanıtlaSil
 3. pınar ; :)))))

  yaşampınarım: kesinlikle orjinaliz erkekler iki kişi oldukları halde zor anlıyorlar birbirlerini bunları asla yapamazlar :D:D

  YanıtlaSil
 4. :)) doğru söze ne denir

  YanıtlaSil
 5. Ahhh kadınları 6 yıldır iki tane erkek mesai arkadaşlarımdan dinlediğim için :D kendi hemcinslerimize ben bile sinir olmaya başladım artık :)))))))))

  YanıtlaSil
 6. :))))
  benim yazıma yaptığın yorumu geniş tutmuşsun, harika olmuş
  kadınlar için söylenecek ne çok şey var aslında değil mi
  harika varlıklarız sonuç olarak :))

  YanıtlaSil
 7. aynur; senin yazından esinlendim ne yalan söyleyim :) ilham oldun bana.

  ya dişiyiz gururluyuz yaşasın :)))

  YanıtlaSil
 8. evet ya hepsinin bir ağızdan konuşması beni çıldırtıyor.filmlerdeki gibi kareyi dondurup susuuunnn diye bağarasım geliyor

  YanıtlaSil
 9. biz kadınlar... kesinlikle hayatımız karşı cinse oranla çok daha renkli geçer :) iyi pazarlar canım arkadaşım :)

  YanıtlaSil
 10. Merhaba.. yazınızı okuyunca aklıma geldi..misafirlikte bir araya geliriz 3-5 saat neyse artık konuşulur sohbet edilir ve kalkarsın nedense o kapıda enaz bi 15 dk daha konuşulur madem konuşacakların var neden kalkıyorsun dimi? Benim annemin arkadaşlarında çok olurdu bu :))

  YanıtlaSil
 11. Çok güldüm. :))
  Evet, üstün yeteneklerimiz göz ardı edilemez...

  YanıtlaSil
 12. işte kadın olmanın farkı. bunun kuaför versiyonunu okumuştum. birinden biri saçında değişiklik yapar bu muhabbet 2 sayfayı bulur.
  ama iki erkekten biri tıraş olmuşsa diğerinin "sıhhatler olsun abi "demesiyle muhabbet son bulur :)

  YanıtlaSil
 13. küçük mucizem : kesinlikle :)

  YanıtlaSil
 14. Evet, kadınlar kısa sürede çok şey konuşur, çok şey anlatır ama var gör ki, kimse bir şey dinlemez, çünkü hepsi sadece anlatma derdindedir. :))

  YanıtlaSil