3 Şubat 2011 Perşembe

Ankara Ostimde Patlama...

Ankara Ostim , Türkiye'nin kalbi sayılan sanayi merkezi. Benim de 4 senem geçti fotoğrafta görülen bu yerlerde. Enkazda son bilgilere göre 8 ölü 50 civarında yaralı var. 4 katlı iş merkezinin 2 katı tamamen çökmüş durumda. 
Malesef Ostimde olan bu ne ilk kaza ne son kaza, ostimde iş kazaları hiç azımsanmayacak kadar fazladır ve tabi patlamalarda. Buna birde yoğun trafik kazalarınıda eklemek istiyorum. Bir kaç sene önce şirkemitimiz de çalışan bir arkadaşımız ostim içerisinde, şirketin arabası ile kamyonun altında kalarak vefat etmişti henüz 20'li yaşlarında idi. Araba kullanmayı çok iyi bilmiyordu, onunla beraber dışarı çıktığmıız zaman dikkat et ölüderceksin bizi derdik ve malesef bir gün dikkatsizliği kendi canına mal oldu. Ama Ostimde olan kazaların büyük bir kısmı da iş verenlerin ihmalkarlığından yaşanmaktadır.  Ağır sanayi de sigortasız çalışan işci sayısı da oldukça fazla. Yine kendi şirkemitmizde olan bir iş kazasında ise bir arkadaşımızn parmağı kopmuştu, ve mahkeme tazminat olarak bir parmağın bedelini 800 tl olarak biçmişti....
Bu konunun eni sonu gelmez arkadaşlar. 
Yüce Allah'tan vefat eden kişelere rahmet ailelerine sabır diliyorum....

5 yorum:

 1. Allah rahmet eylesin vefat eden insanlara. Ailelerinede Rabbim sabır versin :( Çok üzücü gerçekten.

  YanıtlaSil
 2. Allah rahmet eylesin, Allah'ım ölümün de hayırlısını versin hepimize...

  YanıtlaSil
 3. amin canım ölümün de hayırlısını istemek çok önemli

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar,

  Biz millet olarak hiçbir şeyi gerektiği gibi dikkate almayızve umursamayız. "Adam sende, ne olacak sanki!.." gibi geçiştirmeler ile her bir
  şeyimizi öteler dururuz. İşte sonuç ortada; yazık değil mi bu patlamada hayatını kaybeden insanalara? Yazık değil mi bu vatana? Yazık değil mi bu ülkenin evlatlarına?

  İşte yaptığımız ve yapacağımız tek şey "Allah rahmetiyle muamele eylesin, ailelerine de bolca sabr-ı cemil ihsan eylesin!"

  Ölmeden evvel, su testisi kırılmadan önce neden gerekeni yapmayız? Neden gerekli tedbirleri almayız? Demek ki, biz bunları hak ediyoruz.

  Bir daha böyle acıları yaşamamak dileğim ile birlikte bu kazada hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına da sabr-ı cemil ve başsağlığı dilerim.

  En Güzel'e emanet olun ve sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil