31 Ocak 2011 Pazartesi

Yusuf ile Züleyha


Bende bulunan iki tane Nazan Bekiroğlu kitabını tanıtacağım sizlere. Öncelik Yusuf ile Züleyha ile başlayalım.
İtiraf edeyim bu kitabı almayı hiç istemedim. Bilgisine çok güvendiğim bir arkadaşımın ısrarları sonucunda almıştım bu kitabı. Aman demiştim işte Yusuf ile Züleyha, sonuçta içinde farklı ne olabilir ki bu konuda okunması gereken herşeyi okuduğumu düşünüyordum. Peygamberler Tarihi, Çeşitli tefsir kitapları vs vs, o yüzden gereksiz gelmişti. Meğer kitabı edebi bir dilde okumak ne kadar farklıymış evet aynı hikayeyi anlatıyor ama ne anlatış bu kitaptan size hiçbişi yazmıcam arkadaşlar :) direk alın okuyun kitabı pişman olmayacaksınız binlerce yıllara, her zamana hitap eden her zamanda yaşamaya  devam edecek olan bir aşk hikayesi yusuf ile züleyha buyrun karşınızda..

10 yorum:

 1. merakım depreşti , çok güzel özendirdin kitaba..Alıp daokuyasım var hemen :) kitap okumaya doyamıyorum.Bir sayfa bir sayfa daha derken uykudan kısıyorum resmen :))

  YanıtlaSil
 2. pişman olmayacaksınız :) içindizdeki karnavalda aşk dans ediyor olacak :)

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar,

  Eğer bu açıklamayı yapmamış olsaydınız, emin olun ben de sizin gibi düşünecek, bildiğimiz bir konu diye belki de es geçecektik.

  Ama gerçekten olayın ele alınış biçiminden, kurgusundan anlatışına kadar farklılıklar olabiliyormuş. Hani bir halk deyimi vardır. "Herkes sakız çiğner, .... .... tadını çıkarır!" diye!

  Bu güzel paylaşımınız için teşekkürlerimi sunarım. Kaleminize, emeğinize sağlıklar dilerim.

  YanıtlaSil
 4. Yaz blogcu: yazdığnız deyime sonuna kadar katılıyorum :))

  YanıtlaSil
 5. Esselamu aleykum,Merhabalar..

  İkisi de okuduğum kitaplar arasında, ısrarlı tavsimdir kendileri, enfestir tadına doyamayacaksınız o lezzetin :)

  Muhabbetle..

  YanıtlaSil
 6. aleykum selam hayırlı sabahlar yorumunuz için tşkler:)

  YanıtlaSil
 7. yusuf ile züleyha'yı yazmış birileriiii :) dur dur elimdekiler bitsin ona da başlayacağım inşallah :) kocaman sevgiler :)))

  YanıtlaSil
 8. Desteğin için teşekkür ederim arkadaşım:))

  YanıtlaSil
 9. hayırlı günler arkadaşım sende benim gibisin demekki her insanın dediğini yapmıyorsun bilgiler kararter lerle ön yargı yapıyorum kötü:(:( tanıttığpın kitapların güzelmiş... gönlğüne yüreğine sağlık bende genelde yayın evlerinden anların o kitabın güzelliğini okunası olduğunu:)) hayırlı günler

  YanıtlaSil
 10. melek; hayırlı günler evet yayınevide çok önemli bende yazarı tanımıyorsam eğer alacağım kitabı yayınevine bakarak tercih ediyorum

  YanıtlaSil