28 Ocak 2011 Cuma

Tostos arabalar


Sevgili arkadaşım tuba ankarada bir ulus turu atmış ve ulusun en mistik yerlerine bir geziye çıkmış tabi yanında ben olmadan. Ankarada olanlar bilirler mehşur samanpazarı ve çıkrıkçılar yokuşumuz vardır aradığınız herşeyi bulabilceğiniz yerler  ve tabi pirinç han,bundan yaklaşık 10  sene önce tuba ve diğer arkadaşlarımızla prinç hana gitmiştik o zamanlar hepimiz resim öğrencisiydik ve prinç handaki atölyeleri incelemeye gitmiştik. Ben şu anda inanın pirniç hanın yerini bile hatırlamıyorum ama tuba unutmamış 10 sene sonra dönüş yapmış prinç hana ve harika fotoğraflar çekmiş oralarda. Kendisinden izin aldım ve  bazı fotoğrafları yayınlamama izin verdi. Bende bu fotoğraflar üzerinden sizlere ankarayı tanıtmaya karar verdim.Bilmem iyi mi yaptım evet iyi yaptım :p.  Tubanın objektifinden Ankara turumuz başlıyor :)

Turumuza tostos arabalarla başlıyoruz ankara ile herhangi bir bağlantı kurmaya çalışmayın arkadaşlar tostoslar tamamen benim ilgi alanım vazgeçilmezim diyebilirim Ve o fotoğraflardan bir tanesi bir dükkana çekilmiş olan eski tostos arabalar. Tostosu görüpte benim onun hakkında birşeyler yazmamam imkansız baksanıza şu fotolora ne kadar da güzel ve eskiler.  Özelliklede hayalim sarı bir tostos’dur bir reklam vardı hatırlasınız belki Nevra Serezli oynuyordu iki bayan sarı bir tostosla giderler ve meşhur slogan ‘’ sağ şeridi boşaltın Neriman ile Keriman geliyor’’  Bu annemle benim sloganım aynı zamanda tostosum olmasada bir arabam var ama hayalim bir gün sarı bir tostos sahibi olmak. Tostos deyin geçmeyin klasikler arasında yer aldığı için çokta pahalı :P:P

 

16 yorum:

 1. bende aşığım tostoslara ee 60lar 70 ler çiçek çocukları bol baçalar heryerde çiçek resimler i çevreci gençlik savaşa hayır ay evet işte ya bu benim bu arada yazını beğendim :)

  YanıtlaSil
 2. Fotoğraftakiler maket sanırım, sende kendi tostosunu alana kadar küçük bir maket tostos alırsın kendine :)

  YanıtlaSil
 3. o söylediğin yerlerin dibindeyim ben
  sanırım turu tostoslardan birine yakıt doldurduktan sonra atıcaz :))

  YanıtlaSil
 4. aaa nergiz iyi fikir bencede :):)

  YanıtlaSil
 5. aynur; yakıt senden gezdirmesi benden uyarmı :P:P

  YanıtlaSil
 6. bende çok severim, yaşadığım yerde bir tostos vardı, kırmızı üstü açılıyordu, hep onu alacağım derdim ama ben para biriktiremeden başkasına sattılar:))

  YanıtlaSil
 7. herbirrenk hainlik bu ya nasıl seni beklemezler :)) ne diyelim allah bizede birer tostos nasip etsin onunla şöyle sağ şeritte gezmeyi ve resimlerini buraya koymayı nasip etsin :)

  YanıtlaSil
 8. inşallah ama çok güzeldi benim tostosum ondan sonra başka hiçbir tostosa bakmadım ben:((

  YanıtlaSil
 9. bende babamdan çok istedim tosba alsın diye ama direksiyonu hidrolik falan olmadığı ve daha acemi olduğum gerçeği ile başbaşa bırakıldım :)tosba hayalim hala var benimde ama ben pembe istiyorum:)acemiliğim bitince neden olmasın :)

  YanıtlaSil
 10. ne güzel ya herkezin bir tostos hayali varmış :)

  YanıtlaSil
 11. ne güzel ya herkezin bir tostos hayali varmış :)

  YanıtlaSil
 12. sevimliler ama pek kullanışlı olmasa gerek ,

  YanıtlaSil
 13. çok tatlılar.. çocukken çok hoşuma giderdi bunlar.. inşallah hayallerin gerçek alur alırsın bir tane..

  YanıtlaSil
 14. bende bır tostos hastasıyım , alacam ınsallaah :) fotoları paylasır kıskandırırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sakınnnnnnnnnnnnn öyle bişi yapma tostosu al ama kıskandırmak yokkkk :)

   Sil